جلسه اعضای شورای شهر مسجدسلیمان با بانوان مطالبه گر سازمانهای مردم نهاد برگزار شد

جلسه اعضای شورای شهر با برخی برخی بانوان مطالبه گر سازمان‌های مردم نهاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان ، در ابتدای این نشست بانوان به بیان مطالبات عمومی مردم به ویژه حوزه بانوان پرداختند و خواستار همکاری و تعامل بیشتر شورا با بانوان و تکمیل پارک بانوان ، آسفالت معابر سطح شهر، ساماندهی سگ های بلاصاحب ، تعیین تکلیف آرامستانها و ساماندهی ورودی شهر شدند.

در ادامه غضبان حکمت نژاد رئیس شورای شهر بیان داشت : ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل پروژه های عمرانی فعلی و اجرای پروژه های جدید اختصاص یافته است که امیدواریم این پروژه ها به ثمر برسند تا رضایت خاطر شهروندان فراهم گردد.

وی ادامه داد : از این مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای ورودی شهر از سمت دانشگاه ، ۸ میلیارد تومان برای ورود شهر از سمت تمبی، ۴۵ میلیارد تومان جهت خرید کارخانه آسفالت ۱۸۰ تنی، ۶ میلیارد بزای خرید ۱۵ خودروی ون، ۲۰ میلیارد تومان جهت ساماندهی دره سبز، ۱۵ میلیارد تومان تکمیل جاده گلف، ۱۵ میلیارد تومان بلوار دوم، ۱۵ میلیارد تومان به بلوار سوم، ۱۸ میلیارد تومان جاده دسترسی و پل مالجونکی، ۸ میلیارد تومان تکمیل پارک بانوان، ۲۵ میلیارد جهت آسفالت معابر ، ۸ میلیارد تومان تکمیل جاده فرودگاه، ۱۸ میلیارد احداث بلوار حدفاصل دوراه بی بیان تا هنرستان شریف واقفی و ۴۵ میلیارد تومان جهت خرید ماشین آلات سنگین اختصاص یافته است.

در ادامه فرشید داودی رئیس کمیسیون عمرانی شورا اظهار داشت : هدفمان خدمت به مردمی است که به ما اعتماد کردند و دستبوس مطالبه گران واقعی شهرمان هستیم.

وی ادامه داد : پس از استعفای شهردار سابق و انتخاب سرپرست فعلی، در ۳ ماه اول کارها به خوبی پیش رفت اما از ابتدای امسال تا کنون کارها به کندی پیش می رود و این نابسامانی موجب نارضایی مردم شده است که البته امیدواریم با تاییدیه شهردار منتخب در آینده نزدیک ، از این وضعیت خارج شویم.

وی افزود : معتقدم باید تغییراتی در سطح مدیران مجموعه شهرداری انجام بشود و افرادی به کار گمارده شوند که تازه نفس و تشنه کار باشند.

در ادامه جلسه خسروی عضو شورای شهر بیان کرد : در اواخر دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد بحث حق آلایندگی از درآمدهای نفتی به استان‌های نفتخیز مطرح شد که از سال ۱۳۹۲ متوقف شد اما در سفر آیت الله رئیسی شهید جمهور به استان با حضور عده ای از مطالبه گران ، استاندار و شورای شهر اهواز مجددا حق آلایندگی ها پیگیری شد و با دستور رئیس جمهور و رای دیوان عالی مقرر شد حق آلایندگی ها از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۱ پرداخت شود.

وی اضافه کرد : پس از اهواز بیشترین مبلغ حق آلایندگی به شهر مسجدسلیمان اختصاص پیدا کرد به طوری که تا کنون بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان به شهرداری واریز شده است و انتظار می رود این مبلغ صرف پروژه های عمرانی و ارائه مطلوب خدمات به شهروندان شود.